Принципи прання речей з вовни

 

Мабуть ні для кого не секрет, що речі з натуральних тканин дуже «примхливі» і потребують делікатного догляду. Для того щоб улюблений одяг залишався завжди як новий, достатньо дотримуватися простих, але дуже важливих правил догляду за ним.

Перш за все важливо пам’ятати, що речі з вовни неможна і немає потреби прати часто. Часте прання позбавляє вовну м’якості та призводить до її збивання. Достатньо вивісити улюблений светр на свіжому повітрі, і він знову приємно пахтітиме свіжістю. При цьому слід зауважити, що сонце та сухе повітря стоншують натуральну вовну і роблять її жорсткою.

Вовняні речі краще за все прати руками у великій кількості теплої води (не вище 30°С), оскільки пряжа дуже добре усмоктує воду. Використовувати слід спеціальні засоби для прання виробів з вовни. Відмінних результатів у цій справі допомагає досягти рідкий засіб «Белые паруса» для прання білизни з шовку, вовни та делікатних тканин. Його ефективна формула делікатно видаляє бруд, не пошкоджуючи при цьому волокна тканини, і що не менш важливо — його можна використовувати як для ручного, так і для машинного прання.

Коли на ручне прання не має сил і не вистачає часу, вовняну річ можна випрати у пральній машині, обравши для цього відповідний режим прання «Ручне прання», «Вовна» або «Делікатні тканини», в залежності від моделі вашої машини. Якщо у режимі, який ви обрали, передбачене автоматичне віджимання, вам слід відмовитися від нього. Просто розвісьте білизну над ванною і дайте воді збігти. Полоскати вовняні речі треба ретельніше ніж зазвичай, можна вибрати додаткове полоскання або запустити два цикли звичайного. Вода для полоскання має бути теплою, оскільки холодна вода може спричинити усадку речей.

Отже, підсумуємо:

— перемо рідко у великій кількості води;

— температура води не вище 30°С;

— полощімо довше і ретельніше ніж зазвичай;

— відмовляємося від автоматичного віджимання.

 

 

Архів статей